Підгузки Bambik:
турбота про маму і малюка
2020 рік був непростим для всього виробничого сектору України. Багато підприємств істотно скоротили свої потужності, хтось не пережив локдаун, гідно залишили ринок. Але були й ті, хто, навпаки, в цей непростий час продовжував розвивати виробництво і зумів успішно представити ринку нові бренди і продукти. Щоправда, таких одиниці, тому їхній досвід роботи в період пандемії особливо важливий і може розглядатись окремим бізнес-кейсом. Як, наприклад, старт виробництва українських підгузків Bambik.
Виробництво починається з ідеї та досвіду
Ідея налагодити якісне виробництво підгузків в Україні народилася у бізнесмена Андрія Здесенка давно. До пошуку можливих постачальників устаткування команда підійшла ґрунтовно: сучасні підгузки мають відповідати всім європейським показникам якості, обладнання повинно бути інноваційним і добре зарекомендувати себе на всіх виробничих процесах.
«Скоро буде 20 років, як я працюю на ринку дитячої та жіночої гігієни. Я керував проєктом першого в Україні запуску виробництва жіночих прокладок ще до створення «Біосфери». У мене є експертиза і чітке розуміння процесів, обладнання, виробників сировини. Тому, питання розширення асортименту «Біосфери» в напрямі підгузків вже давно в компанії обговорювалося і прораховувалося. Були на заводах, вивчали лінії, постачальників, дізнавалися тонкощі виробництва, спілкувалися з менеджерами, прораховували, наскільки це буде вигідно і актуально зараз на українському ринку»,

– розповідає власник і СЕО корпорації «Біосфера» Андрій Здесенко.
За рік до старту виробництва команда «Біосфери» ретельно вивчила ринок і постачальників. Серед компаній, які розглядалися для подальшої співпраці, були лідери світового ринку з Італії та Японії. Але головним можливим партнером у цій угоді виділяли італійську компанію ANDRITZ Diatec (на момент ведення переговорів це була компанія Diatec), на лініях якої працюють такі відомі гравці ринку, як Kimberly-Clark (Huggies) і Ontex (Dada). Репутаційна складова для успішного бізнесу – одна з визначальних.
«Виробництво підгузків пов'язано з безліччю різних аспектів, наприклад, потрібно 16 різних типів сировини. Також необхідно розглянути ринкові параметри (розміри, вагу, якість) і оцінити три головні показники продукту – поглинання вологи, відштовхування вологи і час вбирання рідини»,

– розповідає Лука Капріотті, регіональний менеджер з продажу компанії ANDRITZ Diatec.
На виготовлення лінії для «Біосфери» потрібно було дев'ять місяців, а також час на запуск і налагодження. При найоптимістичніших прогнозах запустити виробництво корпорація могла на початку 2021 року.
Але після всіх тривалих переговорів і детальних прорахунків «Біосфера» все ж вирішила інвестувати в більш пріоритетні напрями – виробництво нетканого полотна. Тож лінія підгузків тоді так і не була запущена.
Напис Біосфера складена з фото дітей співробітників, щоб завжди нагадувати для кого працюють біосферівці кожного дня
Take a chance
Така можливість з'явилася у «Біосфери», після того, як одна турецька компанія замовила лінію класом вище у ANDRITZ Diatec, ніж та, яку раніше пропонували «Біосфері», але замовник від готового устаткування в останню мить відмовився. У зв'язку з таким форс-мажором італійський партнер запропонував українському бізнесменові викупити готову лінію за дуже привабливою ціною зі знижкою в 20% від фінальної вартості, але рішення необхідно було ухвалити за два тижні.
«Оскільки з компанією ANDRITZ Diatec я знайомий вже дуже давно і колеги знали про наш інтерес запустити нову лінійку продукції, через деякий час, наприкінці червня 2019-го, Лука Капріотті запропонував нам викупити готову виробничу лінію й інвестувати в навчання і підтримку нашої команди на етапі запуску проєкту. Наш головний челендж полягав у тому, що ми не мали на той момент фахівців, прорахованої економіки і навіть місця, де все встановити. Але інтерес, можливість швидко ухвалювати рішення, підтримка і впевненість команди були сильніші за будь-які сумніви, і ми вирішили, що не можемо проґавити цей шанс»,

– розповідає Андрій Здесенко.
«Ми планували випустити складний продукт при розумному співвідношенні ціни і якості. Команда маркетингу і виробництва три роки вивчала всі параметри і запити українських клієнтів, аби створити анатомічно правильний і зручний підгузок, щоб це було індивідуальне рішення спеціально для ринку України. Але в зв'язку з високим навантаженням внутрішньої команди «Біосфери» я вирішив взяти на себе менеджмент запуску і пошуку площ для лінії.

Пам'ятаю, як зібрав за одним столом всіх ключових керівників виробництва, маркетингу, віцепрезидента з операційної діяльності та пояснив всі плюси і мінуси проєкту.
Через три дні одна команда вже була в Італії і вивчала технологію, друга вирушила до Туреччини, а третя – до Франції, щоб познайомитися з компаніями постачальників сировини, яких понад 50, і вибрати кращих для українського підгузка», Ми не мали готових площ, укладених контрактів з постачальниками сировини і вільних шести мільйонів євро, але була впевненість у команді.

Тому ми провели величезну ретельну роботу з партнерами і банками, щоб отримати від них підтримку і кредитування. Як результат, ми знайшли площу під лінію на заводі в Дніпрі, кредит від великого українського банку і виробників сировини. У березні 2020 року, коли весь світ зазнав локдауну, нам відвантажили розібрану придбану лінію».
Онлайн-досвід
«Ми використовували всі види комунікаційних платформ, відео та аудіо, щоб експерти ANDRITZ Diatec могли спілкуватися з технічними фахівцями наживо, коли вони готували лінію до запуску»,

коментує Лука Капріотті.
На запуск і налаштування виробництва був запрошений експерт з 23-річним досвідом, який останні роки керував заводом компанії Procter & Gamble в Канаді, – Роберт Дрея. Він став головним експертом у запуску лінії виробництва і допоміг талановитим українським операторам зібрати її, не втрачаючи якості!
На той момент в Україні та у світі оголосили суворий карантин, і представники ANDRITZ Diatec, які прилетіли в Україну для налагодження лінії, змушені були повернутися в Італію. Українці залишилися з 10 траками розібраного обладнання, яке необхідно було якось зібрати в лінію і запустити виробництво. Але як?
Весь світ тоді опановував роботу онлайн, Zoom-конференції і Skype-наради, й Андрій Здесенко переконав італійців запускати лінію онлайн без втрати гарантії (що було непросто, враховуючи безпрецедентний запуск у такому форматі).
Години переговорів у Skype і впевненість команди в результаті налагодили виробництво за сім тижнів.
Кожен співробітник відповідав за свою ділянку роботи, виконуючи вказівки італійців. Кілометри кабелів, доби тестування і налагодження. Були дні, коли українці й італійці залишалися на зв'язку 18–20 годин. При цьому існував мовний бар'єр, але він не завадив запустити лінію. Таке виробництво вдалося запустити завдяки кільком чинникам:
структура і ДНК «Біосфери» – цінності, підходи до ведення бізнесу і гнучкість. Команда показала, що завдяки цьому запустити лінію за кілька місяців повністю онлайн без втрати якості можливо;

готовність приймати виклики і реалізовувати їх, щоб не проґавити шанс для розвитку;

досвід, сміливість і знання власника, помножені на експертність і відкритість команди.
Впевнений старт
Перший підгузок Bambik виробництва корпорації «Біосфера» зійшов з конвеєра у кінці квітня, а перший день продажів – 12 травня 2020 року. Від остаточного рішення відкрити виробництво українських підгузків до першого дня продажів минуло трохи менше року. У інших корпораціях світу, за словами Роберта Дрея, на запуск йде декілька років.
«Що мені завжди подобалось у глобальній компанії ANDRITZ Diatec – це масштаб та інвестиції в нові технології. Вони завжди першими впроваджують інновації у своє устаткування, купуючи яке, ти розумієш, що придбаєш найефективніше і найбільш енергоємне у своїй категорії обладнання. Завдяки цій лінії ми виготовляємо 600 підгузків за одну хвилину»,

пояснює Здесенко.
«Я залишився без роботи в травні 2020 року, довелося економити. І на підгузках теж, тому в червні ми перевели нашу крихітку Лізу на Bambik. Сьогодні вже доросли до наступного розміру і нарікань немає»,
Сергій, батько восьмимісячної Єлизавети
«Підтримка українського виробника для моєї сім'ї – справа честі. Ми практично не користуємося імпортними товарами (наскільки це можливо, звичайно). З підгузками було складно, але з'явився Bambik. Тільки-но я дізналася, що на ринку вже є українські підгузки – відразу замовила їх по інтернету. Мій син бігає вже в останньому розмірі»,
Уляна, мама дворічного Назара
«Я спочатку ставилася недовірливо до українських підгузків, але надто привабливою здалася акція – дві упаковки за ціною однією. І була приємно вражена якістю – Bambik виявився не гіршим за популярних Pаmpers і відчутно дешевшим»,
Марія, мама дев'ятимісячного Богдана, користується Bambik із серпня 2020 року
На думку Луки Капріотті, продукція Biosphere Corporation, яка виготовляється на лінійці ANDRITZ Diatec, відповідає аналогічним продуктам вищого класу на будь-якому розвиненому ринку світу. І це дає можливість «Біосфері» виходити на світовий ринок з підгузками Bambik.
Про компанії
Корпорація «Біосфера» – це лідер із виробництва та дистрибуції товарів для дому та особистої гігієни в Україні й один із лідерів у Східній Європі та Центральній Азії. Продукція компанії представлена на більш ніж 30 ринках від Естонії до Танзанії, а в продуктовому портфелі компанії понад 2 000 найменувань продукції.
Корпорація «Біосфера» об'єднує такі широко відомі торгові марки, як «Фрекен БОК», Smile, Selpak, Vortex, Bambik, Novita, Eventa, Superfresh, PROservice і багато інших.
Сучасні потужності корпорації представлені чотирма заводами загальною виробничою площею 35 тис. м2 , і логістичними комплексами площею 18 тис. м2. Також спільно з французькою Groupe Lemoine «Біосфера» володіє заводом в Естонії площею 8,5 тис. м2.
ANDRITZ Diatec – італійська компанія, яка спеціалізується на технологіях виробництва високоякісних гігієнічних продуктів і входить у ТОП-3 світових лідерів – виробників обладнання для випуску гігієнічної продукції. На лініях компанії працюють величезні світові гравці ринку – Kimberly-Clark (Huggies), Ontex (Dada) та інші.
У бізнесі завжди багато скептиків, тому важливо не лише показати готовий продукт на полицях супермаркетів, а і продемонструвати етапи виробництва. Чи то жарт – у рік пандемії запустити нову лінію! Саме тому «Біосфера» взяла участь у загальнонаціональному проєкті Virobnik.ua.




Незважаючи на те що продукт був випущений у складний для виробничих секторів України період, «Біосфера» передала до Благодійного фонду «Твоя опора» 300 тисяч підгузків, щоб допомогти у догляді за вихованцями дитбудинків.